≫

Jokanović nikad bliži otkazu, Šaćiri i Liverpul gaze redom! (FOTO)

Navijači nezadovoljni srpskim menadžerom

• 7

Fudbaleri Fulama ubedljivo su izgubuli kod kuće od Bornmuta koji je slavio sa 3:0 i tako dodatno uzdrmao poziciju menadžera Slaviše Jokanovića na klupi Kotidžersa.

Činjenica je da je srpski menadžer najzaslužniji za plasman Fulama u Premijer ligu, posle sjajnih partija njegovog tima u čempionđipu, ali, isto tako je očigledno da njegovom timu ne ide baš najbolje u najjačoj ligi Engleske.

Posle solidnog starta sezone, usleido je drastičan pad i 4 poraza u nizu, koji nisu, ni malo, po ukusu navijača koji su svesni da je u njihov tim uloženo preko 100 miliona evra za pojačanja.

Posrtanje tima nastavilo se i u meču 10. kola, koji je trebalo da označi prekid crne serije poraza.

Ipak, domaći tim primio je gol već u 14. minutu, posle penala koji je realizovao Vilson.

Ovo je možda i poslednji meč na klupi Slaviše jokanovića; Foto: Tanjug/AP

Da će tim iz Londona imati težak zadatak da do kraja sezone izbegne povratak u Čempionšip, biolo je jasno u 72. minutu kada je Bruks duplirao vođstvo gostiju, a igrač domaćih Mekdonad dobio drugi žuti karton.

Tokom meča, srpski napadač Aleksandar Mitrović imao je dve solidne prilike da postigne gol, ali je odbrana dobro reagovala i sprečila ga u toj nameri.

Do kraja, tačku na ovaj meč stavio je ponovo Vilson svojim drugim golom na meču u 85. minutu posle asistencije Frejzera.

Navijači su nezadovoljni, jer, kako navode, najviše škripi u odbrani, a kao glavnog krivca navode Slavišu Jokanovića, čiju smenu traže.

Posle 10 odigranih mečeva Fulam je na 18. mestu na tabeli Premijer lige sa samo 5 osvojenih bodova, 2 više od Njukasla i poslednjeplasiranog Hadersfilda.

Aleksandar Mitrović u duelu sa defanzivcima Bornmuta; Foto: Tanjug/AP

Sa druge strane, liverpul je ostao na čelu tabele, i to, pobedom nad Kardifom od 4:1, Salah i Mane tresli su mrežu gostiju u drugom poluvremenu, dok su Đerdan Šaćiri i ponovo Mane, još jednom potvrdili odličnu formu u kojoj se nalaze.

Mohamed Salah nastavlja da trese mreže; Foto: Tanjug/AP

Ubedljiv u subotu bio je Votford koji je razbio Hadersfild 3:0, pa je uz Bornmut blizu mesta koje vodi u Evropi.

Važnu pobedu zabeležio je Brajton, minimalnim rezultatom savladan je Vulverhempton sa 1:0.