Napoli se spasio protiv Rome golom u 90. minutu, Milan slavio u goleadi (VIDEO)

Dris Mertens doneo zaslužen bod Napolitancima

• 0

Napoli je ''preživeo'' derbi 10. kola Serije A protiv Rome - 1:1 (0:1).

I to zahvaljujući golu Drisa Mertensa u 90. minutu. Zasluženog, reklo bi se. Napoli je u većini meča bio bolji rival, ali su gosti poveli spretnim golom Stefana El Šaravija u 14. minutu.

Usledile su potom šanse Milika i Hamšika, kao i Edina Džeke s druge strane. Međutim, rezultat se nije menjao.

Kao i u 74. i 82. minutu, iako je lopta oba puta završila u mreži Rome. Ipak, ti golovi Mertensa su poništeni zbog ofsajda. Ono što nije uspeo tada, Belgijanac jeste na ulasku u 90. minut kada se, posle lošeg udarca Kaljehona, ''ušunjao'' u peterac i pogodio za konačnh 1:1.

Bez Vanje Milinkovića Savića na golu, fudbaleri SPAL - doživeli su debakl kod kuće od Frozinonea - 3:0 (1:0).

Srbin zbog crvenog kartona iz prošlog kola nije mogao da pomogne saigračima koji su igrali protiv pretposlednjeg tima Serije A.

Čibsah je u 40. minutu najavio iznenađenje, a Ćiano i Pinamonti su dotukli domaćina.

Vredi pomenuti da je za SPAL poslednjih pola sata igrao i bivši igrač Partizana Everton Luiz.

Kjevo je nastavio da tone i posle 10. kola! Poraz od Kaljarija rezultatom 2:1 ostavio ih je na dnu tabele sa jednim bodom u minusu.

Podsetimo, Kjevo je kažnjen sa -3 boda pred početak sezone u kojoj su na 10 mečeva samo dva puta odigrali nerešeno.

Ivan Radovanović je igrao za goste, dok su Filip Đorđević i Nenad Tomović povređeni.

Milan je vodio, pa gubio, ali su na kraju izabranici Đenara Gatuza uspeli da trijumfuju protiv Sampdorije - 3:2.

Kutrone, Iguain i Suso su bili strelci za domaći tim, dok su Saponara i Kvaljarela za 10 minuta u prvom poluvremenu matirali Donarumu.