≫

Suze za kraj jedne ere: Fabregas se emotivno orpostio od Čelsija u svom 501. meču u engleskom fudbalu (VIDEO)

Španac nije imao sreće da se "ispiše" sa golom pošto je promašio penal u 30. minutu

• 2

Sesk Fabregas je završio sa Čelsijem, vrlo verovatno i sa engleskim fudbalom od kojeg se emotivno oprostio na utakmici FA Kupa sa Notingem Foresta (2:0).

Prema navodima engleskih medija, Španac se seli u Monako kod Tijerija Anrija, pa je duel sa bivšim prvakom Evrope na "Bridžu" bio idealan za oproštaj od navijača.

Pamtiće ga Fabregas po suzama prilikom izlaska iz igre, ali i po promašenom penalu kod 0:0 u prvom poluvremenu.

"Plavci" su na kraju slavili golovima Morate u 49. i 59. minutu, za prolaz u naredni krug takmičenja.

Fabregas, kome je ovo bio 501. meč u engleskom fudbalu, pet minuta pre kraja je izašao uz ovacije sa tribina, sa suzama koje su ga savladale dok je poslednji put kao igrač "Plavaca" koračao sa terena ka klupi.

Bivši igrač Arsenala i Barselone sa kapitenskom trakom predvodio je svoj tim protiv "Šumara".

Sesk Fabregas odigrao je svoj poslednji meč za čelsi Alastair Grant
Španac je sa kapitenskom trakom predvodio ekipu u pobedi nad Notingemom od 2:0 Foto: Tanjug/AP
Pet godina je Fabregas bio član Čelsija Foto: Tanjug/AP