≫

Salah iz penala iščupao pobedu bledog Liverpula, Fulam dva autogola dodatno odaljila od opstanka! (VIDEO)

Burno kolo u PL

• 5

Fudbaleri Liverpula iščupali su pobedu na gostovanju Brajtonu sa 1:0 iz penala.

Nije se Liverpul oporavio od poraza od Sitija, delovao je veoma jalovo do 50. minuta kada je Mohamed Salah iznudio i realizovao penal za vođstvo.

Ni posle toga nije blistao lider Premijer lige, ali je sačuvao trijumf zlata vredan posle izgubljenog duela sa ekipom Pepa Gvardiole. Na vrhu liste strelaca, sada Salah, Kejn i Obamejang dele vrh sa po 14 golova, s time da Mohamed ima sedam asistencija, napadač Totenhema četiri, Arsenala tri.

Sa druge strane, Fulam je u potpunom raspadu jer je i pored vođstva nad Barnlijem već u 2. minutu preko Širlea uspeo da izgubi, i to na bizaran način.

Brajan i Odoi su autogolovima doneli 2:1 Barnliju, nespretno su reagovali i preusmerili loptu nehotice u svoju mrežu, što je samo potvrdilo preusmeravanje ekipe ka Čempionšipu.

Aleksandar Mitrović nije uspeo barem bod da iščupa, kao ni Luka Milivojević, koji je takođe sa 2:1 izgubio u dresu Kristal Palasa protiv Votforda.

U prvom subotnjem meču, Vest Hem je iskoristio kiks Džake da pobedi Arsenal.