≫

Novi šamar Barse Realu: Majstorija Rakitića dovoljna za nokaut, Katalonci beže Kraljevićima 12 bodova!

Posle 3:0 pre nekoliko dana, Real opet mušterija Barsi, samo je takmičenje drugo

• 4

Fudbaleri Barselone pobedili su Real iz Madrida u El klasiku 1:0 na Santjago Bernabeu u okviru 26. kola Primere. Barsa je tako pobegla Realu na 12 bodova prednosti i teško je da će Madriđani do kraja sezone moći ozbiljnije da je ugroze na putu do titule.

Barselona je

Solidnu šansu je u 12. minutu imao Rafael Varan, ali je izblokiran, da bi sedam minuta kasnije šut Lionela Mesija završio pored gola Reala. Barselona je povela u 26. minutu kada je Ivan Rakitić odigrao lep dupli pas na desnoj strani sa Serđi Robertom i onda "bocnuo" loptu preko Tiba Kurtoe za 1:0.

Da je Barselona bolja Mesi je mogao da potvrdi i u 40. minutu kada se Mesi dobro snašao u kaznenom prostoru i šutirao precizno, ali je Kurtoa odlično odbranio, pa je do poluvremena ostao isti rezultat. Barselona se i u prvom i u drugom poluvremenu dobro branila, pa su pokušaji Reala bili retki.

Dve dobre imao je Vinisijus Žunior u 56. i 60. minutu. Prvo je šutirao pod prečku, ali se istakao i Mark Andre Ter Štegen, da bi potom bio blokiran. Odgovorila je Barsa napadom u 70. minutu preko Osmana Dembelea koji se dobro ubacio po levom krilu i tukao pored gola, iako mu se na drugoj stativi nudio i negodovao Luis Suarez.

Barselona je nakon toga dobro zatvorila prilaze svom golu, Mesi je opasno zapretio u 93. minutu, a Real nije mogao da stvori pravu šansu, pa su Katalonci posle trijumfa u Kupu kralja, pobedili i u ligi.