≫

Prvi poraz Solskjera u senci novog navijačkog ludila: Arsenalov huligan se zaleteo na Smolinga (VIDEO)

Burno je bilo u Londonu, Tobdžije skinule oreol nepobedivosti Norvežanina

• 2

Fudbaleri Arsenala pobedili su Mančester junajted 2:0 u 30. kolu Premijer lige i naneli prvi poraz Ole Gunaru Solskjeru od dolaska na klupu "Đavola".

Dva tima su u potpuno suprotnom raspoloženju dočekala meč posle evropskih izazova, Junajted opijen euforijom, a Tobdžije poljuljane porazom 3:1 od Rena, što ih je, izgleda, jače motivisalo za okršaj na "Emirejtsu".

Već u 12. minutu bilo je 1:0, Džaka je matirao De Heu sa dvadesetak metara, uhvatio ga na "krivoj nozi" što je bilo presudno za epilog udarca.

Junajted je u velikom naletu, iza sebe ima eliminaciju Pari Sen Žermena, pa samopouzdanja nije manjkalo kod čete sa "Old Traforda".

Uzvratili su gosti preko Freda, koji je u 19. minutu pogodio spoljni deo stative, a onda su Lukaku i Leno imali svoje dvoboje iz kojih je Nemac izašao kao pobednik.

U obe situacije sjajno je reagovao ispred Belgijanca i sačuvao vođstvo svog tima pred odlazak na odmor.

U nastavku, viđen je još jedan gol, ali i jedan incident, i to u režiji naviijača Arsenala, novi u nizu ovog vikenda na Ostrvu.

Samo dva minuta pošto je Arsenal preko Obamejanga iz penala duplirao vođstvo, navijač je utrčao na teren i odgurnuo igrača Junajteda Smolinga, pa pobegao na drugi kraj tribina.

Podsetimo, u subotu je huligan Hibernijana napao kapitena Rendžersa u Škotskoj, a u nedelju, u burnom okršaju Aston Vile i Birmingema, jedan navijač sa leđa je pesnicom udario igrača Vile Griliša, koji je kasnije dao jedini gol na utakmici.