≫

Haskić nastavio teror i u Kupu! Radnički se pridružio Lučanima u polufinalu

Dva gola Haskića i preokret ekipe Neška Milovanovića obeležili su utakmice u Subotici i Nišu

• 4

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su novosadsku Vojvodinu rezultatom 2:1 (1:0) u četvrtfinalu Kupa Srbije!

Dvostruki strelac bio je Nermin Haskić, dok je počasni gol za Vojvodinu postigao Ognjen Đuričin.

Prvi gol postignut je iz penala u 41. minutu nakon što je Lazar Ranđelović oboren u kaznenom prostoru.

Radnički je dominirao tokom celog meča, a u 63. minutu Haskić je svojim drugim golom duplirao prednost. Odličnim centaršutem sa desne strane Petar Grbić je pronašao najboljeg strelca Super lige na drugoj stativi kojem nije bio problem da postigne svoj drugi pogodak.

Konačan rezultat postavio je Đuričin u 4. minutu sudijske nadoknade.

Ovo je Nišlijama prvo polufinale psole 13. godina.

Mladost iz Lučana pobedila je posle preokreta Spartak u Subotici, i to sa igračem manje, rezultatom 2:1 (0:1).

Vrlo nezanimljiva utakmica bez prilika bila je sve do 42. minuta kada je kapiten gostiju Ivan Miloševič dobio direktan crveni karton.

Domaća ekipa je to odmah iskoritila i već u 44. minutu golom Šormaza  povela sa 1:0. Sa rezultatskom i brojčanom prednošću ušli su u drugo poluvreme.

Vidno motivisani igrači lučanske Mladosti ušli su u drugo poluvreme sa željom da ''osvete '' svog kapitena. Bojović je u 61. minutu izjednačio rezultat i najavio potpunu ofanzivu na gol Spartaka.

Mnogo zanimljivije drugo poluvreme krunisao je Aleksandar Pejović golom u 80. minutu kojim je Mladost preokrenula rezultat i to sa čovekom manje na terenu. Uspeli su izabranici Nenada Neška Milovanovića da izdrže do kraja i da se plasiraju u polufinale Kupa.

Utakmice polufinala Kupa Srbije igraće se 17. aprila i 15. maja, a finale je zakazano za 30. maj u  Nišu.