Mesijeva majstorija iz slobodnjaka i neodbranjiv šut, pa het-trik u ubedljivoj pobedi Barse (VIDEO)

Argentinac postigao tri, dok je jedan gol za Katalonce delo Luisa Suareza

• 4

Fudbaleri Barselone pobedili su Betis u Sevilji rezultatom 4:1 (2:0), a trostruki strelac za goste bio je Lionel Mesi!

Mesi je redom pogađao u 18, 45. i 85. minutu, dok je Urugvajac u 63. nadmudrio odbranu Betisa.  Strelac za domaćina bio je Moron u 83. minutu.

Mesijev prvi gol u 18. minutu je bio pravo malo remek delo - ponovo iz slobodnog udarca!

Bio je to neodbranjiv projektil u golmanom ugao.

Zatim, kada se očekivalo da Barsa ima minimalnu prednost na poluvremenu, usledio je ''blickrig'' gostujućeg tima.

Igrali su se igrači Betisa na sredini terena bez potrebe, a Argentinac je to još jednom kaznio.

Suarez je u pomenutom 63. minutu nadmudrio trojicu igrača u odbrani solo akcijom, da bi Mesi stavio ''tačku na i'' još jednom majstorijom posle dodavanja Rakitića.

Inače, Mesi je postigao 29 golova u šampionatu, sedam golova van 16 metara i četiri iz slobodnjaka što je najbolji skor od svih igrača iz liga petice.

Barselona sada ima 10 bodova više od drugoplasiranog Atletika i samo čudo može da ih spreči da ne odbrane titulu.