≫

Španija se mučila sa Norveškom, Italijani lako izašli na kraj sa Fincima! (VIDEO)

Zahuktavaju se kvalifikacije za EP 2020. godine

• 2

Tokom subote odigrane su nove utakmice prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, a najzanimljivije bilo je u Španiji i Italiji.

Španci su morali dobro da se pomuče protiv Norvežana kako bi opravdali ulogu favorita, i na kraju slavili sa 2:1.

Domaći fudbaleri poveli su golom Rodriga u 16. minutu, da bi kontrolu meča potpuno izgubili u 65. minutu, kada je Džošua King izjednačio i "unervozio" Furiju. Ipak, Serhio Ramos, samo 6 minuta kasnije, sa penala je doneo pobedu svom timu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

I Italija je pobedom na stadionu u Udinama počela kvalifikacije, a u prvom meču savladana je Finska sa 2:0. "Azuri" su stigli do vođstva već u sedmom minutu kada je Nikolo Barela uz malo sreće zatresao mrežu gostiju, a konačan rezultat postavio je Moise Kin u 74. minutu susreta.

U ostalim mečevima Bosna i Hercegovina pobedila je Jermeniju 2:1. Strelci za "Zmajeve" bili su Rade Krunić u 33. i Deni Milošević u 80. minutu meča, dok je utešni pogodak za goste postigao Mhitarijan u trećem minutu nadoknade vremena.