≫

Maksimović skrivio penal, ''samoubistvo'' Hetafea u borbi za Ligu šampiona (VIDEO)

Leganjes bolji od četvrtoplasiranog tima Španije

• 0

Fudbaleri Hetafea poraženi su na svom terenu od Leganjesa u okviru 29. kola Primere i na taj način su praktično sebi ''pucali u kolena'' u borbi za Ligu šampiona - 2:0 (0:0)!

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović skrivio je penal za domaći tim u 17. minutu, ali Kariljo nije bio precizan i na poluvreme se otišlo bez golova.

Ipak, tek što je počelo drugo poluvreme gosti su poveli preko Santosa u 49. minutu. Radio je VAR u tom trenutku, jer se činilo da je strelac gola bio u ofsajdu. Međutim, na semaforu je vrlo brzo stajalo 1:0 za goste.

Konačan rezultat postavio je Huanfran u 83. minutu, a vredi pomenuti da domaćin između dva primlejna gola nije imao nijednu konkretnu priliku.

Hetafe je ostao na 4. mestu sa 46 bodova, ali Alaves (44) i Sevilja (43) dišu za vratom. Kao i Valensija i Atletik Bilbao koji imaju po 40 bodova.