≫

Najteži poraz PSŽ-a u dve decenije! Lil "razbucao" moćne Svece, ni Embape nije pomogao da se izbegne bruka

Krajnje neočekivan rezultat na "Pjer Morou"

• 3

Pari Sen Žermen će najmanje do sledeće runde sačekati na proslavu titule, pošto nije uspeo da je matematički obezbedi protiv Lila, i ne samo to, "Sveci" su se propisno obrukali u gostima kod drugoplasiranog tima lige - pretrpeli su najteži prvenstveni poraz u poslednjih 19 godina!

Lil - Pari Sen Žermen 5:1 (1:1)!

Strelci za domaći sastav bili su  Munie (autogol)  već u 7. minutu, Pepe u 51, Bamba u 65, Gabriel u 71. i Fonte u 84. minutu - za slom Svetaca, koji su igrali bez Nejmara i Kavanija, ali sa Embapeom, Drakslerom, Veratijem, Alvešom, u prilično jakoj postavi.

Gol za goste iz Pariza, za 1:1 u tom trenutku, postigao je Bernat u 11. minutu.

Ipak, Bernat je sebi pripisao i etiketu tragičara utakmice zbog crvenog kartona dobijenog u 36. minutu zbog povlačenja protivničkog igrača, od tog trenutka sve je išlo "na vodenicu" igrača Lila, mada niko nije ni slutio kakav se debakl sprema moćnim Parižanima.

Drugo poluvreme je bilo verovatno najbolje od Lila, a najgore Parižana ove sezone, sigurno i duže vreme.

Pepe je bio strelac za 2:1, Onda su još dva gola stigla u roku od samošest minuta, u režiji Bambe i Gabriela - za ubedljivih 4:1.

Gosti su bili u nokdaunu, a Fonte ih je dotukao pogotkom za svakako najveću i najvažniju pobedu Lila ove sezone.

Parižanima ostaje da se saberu posle ovog debakla i da u duelima koji nailaze, a prvi sledeći je u Nantu, i teorijski obezbede titulu koja se od starta sezone nije dovodila u pitanje.