≫

Loše, lošije, Fiorentina: Milenkovićeva Viola potvrdila najgoru formu u poslednjih 25 godina! (FOTO)

Onaj gol protiv Juventusa kao da je bio samo varka

• 4

Fudbaleri Sasuola obezbedili su i matematički ostanak u Seriji A naredne sezone, pobedom nad Fiorentinom 1:0 u 34. kolu italijanskog šampionata i skočili tri mesta ka sredini tabele.

Sasuolo je pobedio u veoma čudnom meču u kom je imao inicijativu i bio bolji, ali ipak mogao da ostane kratak za bodove. Jedini gol za goste na Artemio Frankiju dao je Domeniko Berardi u 37. minutu.

Stefano Sensi je krenuo da utrčava sa boka i uputio mu je pas očekujući da Berardi odigra dupli. Umesto toga, špic Sasuola se predomislio ili nije razumeo nameru i šutirao je iz okreta i pogodio.

Osam minuta kasnije obostrano povlačenje u kaznenom prostoru Sasuola kažnjeno je penalom za Fiorentinu, ali Žordan Veretut nije iskoristio penal, šutirao je po sredini i golman mu je odbranio.

Gosti su nakon toga nastavili da napadaju i u 59. minutu je Merih Demiral pogodio mrežu posle dobrog prijema lopte u šesnaestercu, ali je u pomoć Violi priskočio VAR i pogodak je poništen zbog ofsajda.

Rožerio je do kraja promašio dobru priliku da overi pobedu Sasuola šutem u 81. minutu, a Fiorentina je na meču po prvi put ponovila jednu neslavnu seriju posle punih 25 godina.

Naime, na tri uzastopna meča kod kuće nije davala gol što se poslednji put Fiorentini desilo još 1994. godine. Pored toga, tim Nikole Milenkovića ne zna za pobedu još od kraja februara, puna dva meseca.

Samim tim, Sasuolo je na tabeli preskočio i Fiorentinu pa je sada sa 41 bodom na desetom mestu Serije A, dok je Viola 12. sa 40 bodova.