≫

Ludnica u Vranju! Inđija pregrmela koškanje i kontroverzni penal, Dinamu nedovoljno 2:0 za opstanak u Superligi! (VIDEO)

Bilo je drame do kraja!

• 10

Fudbaleri Dinama pobedili su su sa 2:0 protiv Inđije u Vranju, što nije bilo dovoljno za opstanak, imamo novog superligaša!

U revanšu plej-ofa za popunu Superlige, Dinamo je posle 0:3 morao da krene na sve ili ništa, ali to nije bilo dovoljno, Inđija se vraća u najjači rang posle čak devet godina posta.

Krcat je bio stadion u Vranju, skoro da nije imala gde igla da padne, pa je stvoren i veliki pritisak na goste, iako su već došli sa dobrom zalihom i prednošću.

Krenuli su Vranjanci oštro i u "meso", već u 2. minutu došlo je i do koškanja, a potom su se ređale i šanse.

Pred kraj poluvremena, najbolji igrač Dinama, Željko Dimitrov, dočekao je golmansko ispucavanje za lagani lob udarcem glavom, svoj 14. pogodak u Superligi ove sezone i vođstvo.

Samo što je se čekao zvižduk za poluvreme, Bađi iz Inđije i rezervista Miloš Antić iz Dinama su zbog novog koškanja dobili žute kartone.

U nastavku, u 64. minutu, Dinamo je dočekao kontroverzan penal, jedan lagan pad je sudija okarakterisao kao penal, pa je Dimitrov preuzeo odgovornost i pogodio za 2:0!

Pred kraj, u 85. minutu, Bastajić je promašio nemoguće, lobovao je golmana, ali je lopta odskočila tik ispred prečke i preskočila mrežu.

Bilo je čak sedam minuta nadoknade, što je Inđija uspela da izdrži kako bi došla do plasmana u Superligu.

VIDEO - Gol Željka Dimitrova za nadu Vranjanaca!