≫

Kakav početak sezone za Liverpul: Redsi kao mašina, dali četiri gola za poluvreme! (FOTO)

Klopov tim moćno krenuo u napad na trofej koji se dugo čeka na "Enfildu"

• 3
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/Ap

Najbolje klupsko takmičenje na svetu je počelo uz superiornu igru i vatromet golova viceprvaka Premijer lige Liverpula: na "Enfildu", u 1. kolu, Klopov tim je posle 45 minuta do vrha napunio mrežu Noriča, pa u nastavku nije ni morao da zapinje - 4:1 (4:0)!

Henli je već u 7. minutu autogolom "otvorio" premijerligašku sezonu, a onda je usledio "rafal" igrača šampiona Evrope.

Salah je pogodio u 19. minutu na asistenciju Firmina, Egipćanin je rutinirano poslao loptu pored poleglog golmana "kanarinaca" Krula, da bi u 28. i Van Dajk "poentirao".

Moćno se odrazio Holanđanin posle ubačene lopte iz kornera, trznuo glavom za velikih 3:0 na otvaranju sezone.

Perfektno poluvreme Liverpula krunisao je Divok Origi, preduhitrio je svoje čuvare i golmana gostiju na asistenciju Aleksandera-Arnolda, i poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Jedina mrlja na blistavo poluvreme Redsa je povreda golmana Alisona, koji je "nastradao" u sudaru, pa je mesto ustupio novajliji Adrijanu.

U nastavku utakmice, Liverpul je odigrao "sa pola gasa", nije bilo potrebe da se forsira u istom ritmu, što su gosti iskoristili da dođu "do daha", ali i do počasnog gola koji je stigao u režiji Finca Temija Pukija.