Sevilja bez greške: Igrao i Gudelj, saigrač mu završio na nosilima posle opasnog sudara

Tim sa "Pishuana" krenuo silovito na startu sezone

• 0
Serhio Regilon Foto: Twitter.com

Fudbaleri Sevilje pobedili su i drugi put u drugoj utakmici nove sezone u Primeri, a novu "recku" ekipa Žulena Lopetegija udarila je na "Los Karmenasu" u Granadi, gde je bilo 0:1.

Strelac jedinog gola bio je Đoan Žordan u 52. minutu, i tako svom timu obezbedio "noćenje" na liderskoj poziciji.

Za goste je od 64. minuta igrao i bivši reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj, koji je zamenio Argentinca Banegu.

Meč je obeležio i opasan sudar glavama Seviljinog Serhija Reguliona i igrača domačeg tima Viktora Dijaza u 12. minutu. Obojica su bila dobro uzdrmana, Regulion više, pa je na nosilima morao da napusti teren, dok je Dijaz nakon ukazane pomoći nastavio meč - i to sa vaterpolo kapicom na glavi kao zaštitom.

Očekivali su navijači Granade efikasniju igru svog tima nakon adrenalinskog remija u prethodnoj rundi sa Viljarealom (4:4), međutim Sevilja se pokazala kao ozbiljan rival za ovaj put. U drugom meču, Levante je nadigrao Viljareal sa 2:1.

Levante je uspeo da preokrene protiv Viljareala pred svojim navijačima, i to pošto su viđena tri penala u drugom poluvremenu. Morales je promašio penal u 65, ali je ekipa Levantea dobila još dva jedanaesterca! Oba je realizovao Roher i postavio konačan rezultat.