≫

Veliki kiks Mančester Sitija: Norič spakovao Građanima tri gola za senzaciju kola! (FOTO)

Pep Gvardiola verovatno ne može da veruje kako su njegovi igrači primali golove

• 1
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Noriča pobedili su Mančester Siti 3:2 i napravili prvo veliko iznenađenje ove sezone, te pomogli Liverpulu u trci za titulu!

Norič je poveo u 18. minutu golom Kenija Meklina posle kornera, a prednost je duplirao Tod Kantvel u kontri u 28. minutu.

Posle izgubljene lopte na sredini terena, sevnula je kontra u četiri poteza, Temu Puki je asistirao pored tri igrača Sitija i Kantvel je ispred sebe imao praznu mrežu za 2:0.

Stii je u najboljem mogućem trenutku prepolovio zaostatak za rivalom, pogotkom Kun Aguera u 45. minutu. Bernardo Silva ga je pogodio u "trepavicu", a Aguero je samo skrenuo loptu u mrežu.

Međutim, ležernost igrača Sitija koštala ih je i trećeg primljenog gola. Džon Stouns je dodao loptu Otamendiju, ovaj je bio nespretan i dozvolio je da mu se prikrade Emilijano Buendia, koji je asistirao Pukiju, a Finac je to lako rešio pred golom za 3:1.

Siti je u nastavku meča opasno pritisnuo domaćina, što se naročito dešavalo u finišu. Rodri je u 88. minutu golom za 3:2 najavio dramu u završnici i grčevitu odbranu Noriča.

Rodri je sjajno šutirao iz daljine i savladao golmana domaćih. Nakon toga je Aguero dobro šutirao, pokušavao je i Gabrijel Žezus, ali je Siti ostao kratak za bod, a Norič je po isteku četvrtog minuta nadoknade slavio veliku pobedu.

"Građani" sada imaju deset bodova iz pet utakmica uz tri pobede i po jednog remija i poraza. Ispred njih je na prvom mestu Liverpul sa 15 bodova iz pet utakmica.

S druge strane, Norič je pobedom stigao do drugog trijumfa u sezoni uz tri poraza i ima šest bodova na 12. mestu Premijer lige.

Premijer liga, 5. kolo:

Norič - Mančester siti 3:2 (2:1)

(Meklin 18, Kantvel 28, Puki 50 -- Aguero 45, Rodri 88)

Totenhem - Kristal Palas 4:0 (4:0)

(Son 10, 23, Van Anholt 21 ag, Lamela 42)

Vulverhempton - Čelsi 2:5 (0:3)

(Tomori 31, Abraham 34, 41, 55, 69ag, Maunt 90+6)

15.00 Bornmut - Everton

17.30 Votford - Arsenal

Ponedeljak:

21.00 Aston Vila - Vest Hem

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

VIDEO - Potpuni preokret na Marakani, Zvezda sa dva penala do pobede nad Inđijom