≫

Roma dala četiri za 20 minuta! Mhitarjan pogodio na debiju, Kolarov asistirao (VIDEO)

Prva pobeda Vučice u sezoni

• 0
Italy Soccer Serie A Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Rome tek iz trećeg pokušaja upisali su prvu pobedu ove sezone, istina nemaju ni poraz još, a navijače su razgalili dominantnom partijom protiv Sasuola na "Olimpiku" - 4:2!

Već do poluvremena Rimljani su napunili mrežu Konsiljija, čak četiri puta ovaj je morao da vadi loptu iz mreže u tom intervalu, uz jednu VAR odluku za spas od "petarde", i to u 110. sekundi.

Tada je sin proslavljenog Patrika Klajverta, Džastin, ušprintao u kazneni prostor Sasuola, Peluso ga je srušio, a arbitar pokazao na "kreč", što je bila prilika za Kolarova da se upiše u strelce.

Ipak, iz VAR sobe je stigla sugestija da je Peluso ipak prvo dokačio loptu, pa je glavni sudija preinačio odluku i pokazao na korner.

Međutim, kako je danas igrao Sasuolo, i kako je pre svega igrala Roma, poništen penal im apsolutno ništa nije pomogao.

Usledila je uraganska ofanziva Rome, četiri gola Rimljani su postigli u roku od samo 21 minuta, a Pelegrini je zabeležio het-trik u asistencijama!

Kristante je pokrenuo goleadu u 12. minutu, a onda je na sceni bila srpsko-bosanska veza: asistencija Kolarova i pogodak Džeka za 2:0.

Ovacije navijača nedugo potom izmamio je i novajlija, Romin debitant Henrik Mhitarjan, koji je u svojoj prvoj utakmici uspeo da se upiše u strelce, da bi goste "na patos" poslao Klajvert u 33. minutu.

Vredi reći da je Roma igrala bez nekolicine igrača. Fonseka nije mogao da računa na Smolinga, Undera, Zapakostu i Manjanelija, a supertalentovanog Zaniola ostavio je na klupi.

U nastavku meča, Roma je "prikočila", nije navaljivala kao u prvom delu što su gosti iskoristili da ublaže poraz, a to im je uspelo preko dvostrukog strelca Berardija.

U narednoj rundi Roma gostuje Bolonji našeg Siniše Mihajlovića.