≫

Eibar postigao tri gola za 17 minuta i naneo Sevilji drugi uzastopni poraz posle vrhunskog preokreta

Sevilja je vodila sa 0:2, a onda se desilo čudo

• 0
FK Eibar Foto: Youtube

Fudbaleri Eibara pobedili su na svom stadionu posle preokreta Sevilju sa 3:2 u šestom kolu španske Primere. Sevilja je povela pogotkom Lukasa Okamposa u 11. minutu, da bi na 2:0 u 33. povisio Oliver Tores.

Delovalo je sve do 65. minuta da su Andalužani na pragu pobede, ali je Eibar neočekivano za 17 minuta preokrenuo i upisao prvi trijumf u sezoni.

Prvo je Fabijan Oreljana u 65. minutu smanjio zaostatak na 1:2, da bi izjednačenje doneo Pedro Leon u 77.

Veliko slavlje domaćinima doneo je Kote u 82. minutu.

Srpski reprezentativac Marko Dmitrović odigrao je ceo meč za Eibar, dok je Nemanja Gudelj nastupao od 68. minuta za Sevilju.

Eibar je ovom pobedom došao pet bodova i sada zauzima 17. mesto dok je Sevilja sedma sa 10.