≫

Otišao Neško, Orlići odmah pobedili: Stuparević pogodio u 88. minutu na debiju Ilije Stolice

Mlada reprezentacija Srbije upisala prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo

• 10
Filip Stuarević, mlada reprezentacija Srbije Foto: MN Press

Sa novim selektorom Ilijom Stolicom, mlada fudbalska reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, i to protiv Bugarske u gostima rezultatom 1:0, golom Filipa Stuparevića u 88. minutu!

Bivši igrač Voždovca, trenutno na pozajmici u Pribramu iz Votforda, bio je adut Stolice sa klupe, ušao je umesto Ivana Ilića u 68. minutu, a dva minuta pre kraja solo akcijom, i vrlo preciznim udarcem sa 18 metara, matirao Bugare, za veliko slavlje naših momaka.

Srbija je tako došla do "prvenca" u tekućem kvalifikacionom ciklusu, nakon poraza od Rusije (1:0) i remija sa Letonijom u Novom Sadu (1:1), posle kojeg je Neško Milovanović dobio otkaz.

Naredni meč Srbija igra protiv Poljske u gostima (15. oktobar).

Srbija je protiv Bugarske igrala u sledećem sastavu: M. Ilić, Nišić, Marković, Pavlović, Devetak, Birmančević (od 84. Gavrić), N. Petrović, I. Ilić (od 68. Stuparević), Adžić, L. Ilić (od 90. Mašović), Vlahović (od 69. Joveljić).

Zaslužili su naši fudbaleri dobar rezultat u Sofiji na stadionu Slavije, pokazali su više od vršnjaka, naročito u drugom poluvremenu u kojem su imali sijaset kvalitetnih napadačkih akcija, uz to su obavili zadatak bez previše drame pred golom Marka Ilića.

Vlahović je propustio jednu "zrelu" šansu, nije se najbolje snašao posle centaršuta sa desne strane u toj situaciji, ali nisu posustajali mladi fudbaleri Srbije, mnogo su želeli pobedu.

Konačno, ona je i došla posle vrlo dobrog kontra udara, koji je na efektan način završio Stuparević, momak koga je Votford prethodne sezone doveo u svoje redove za tri miliona evra.