≫

Paklena borba za "kralja strelaca" Linglonga, Lukić sam "sredio" Nišlije: Mačva "odigrala" za Zvezdu

TSC pobedio posle četiri "sušna" kola, napadač tima iz Bačke Topole se izjednačio sa Stefanom Mihajlovićem na vrhu liste strelaca sa devet golova. Čuka samo 0:0 u Šapcu

• 1
nenad lukić Foto: MN Press

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole pobedili su Radnički iz Niša 2:0 u meču 15. kola Linglong superlige, uz dva gola najboljeg strelca tima Nenada Lukića.

Bivši napadač Zemuna, Rada i Inđije pogađao je mrežu gostiju u 47. i 80. minutu, to su mu bili osmi i deveti golovi ove sezone pa je sada u egalu na listi najboljih golgetera lige sa Stefanom Mihajlovićem, koji danas niej bio raspoložen poput rivala na drugoj strani.

TSC je posle ove pobede peti na tabeli, na bod iza Partizana uz meč više od crno-belih, ali je za trenera Zoltana Saboa i igrače ovo bio vrlo bitan trijumf, jer je došao nakon četiri kola u kojima je ekipa osvojila samo bod.

Ovako izgleda trenutna lista strelaca Superlige: 9 - Lukić (TSC), Mihajlović (Radnički), 8 - Petković (Javor), 7 - Sadik (Partizan), Matić (Vojvodina).

Zvezda od ove runde ima najveću prednost u odnosu na najbližeg rivala, to je Čukarički, koji je nakon 0:0 u Šapcu sa Mačvom posustao u poteri za timom Vladana Milojevića.

utakmica FK Čukarički - Partizan Trener Čukaričkog Veselinović Foto: FK Čukarički

U međuvremenu, u Surdulici, Voždovac je bio na pragu pobede protiv Radnika. Imali su gosti lepih 2:0 golovima Mašovića do 86. minuta, a onda u samoj završnici prosuli sve što su dotad napravili.

Ekipa Sime Krunića nije odustajala, pa je preko Bakića (autogol), a onda i Pavlova u 93. minutu došla do egala i boda.

Meč bez golova, kao i onaj u Šapcu, odigrali su Rad i lučanska Mladost.

Pobedu je upisoa i subotički spartak, i to sa igračem manje u Kruševcu - 0:1.

Strelac jedinog gola bio je Šormaz u 28. mintu, Dokić je u drugom poluvremenu "pocrveneo", a novi peh za Kruševljane desio se nedugo potom kada je Ivanović promašio jedanaesterac.

Subotičani su uspeli da sačuvaju "minimalac" i ostali u gornjem delu tabele gde su trenutno osmi.