Rasisti udarili na Balotelija: Super Mario proključao od besa, hteo da napusti teren!

Saigrači jedva sprečili Supermarija da ne ode sa terena

• 2
mario baloteli foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Verone pobedili su Brešu 2:1 u meču 11. kola Serije A, ali je igra s loptom dve ekipe pala su u senku rasističkog ispada navijača domaćeg tima, a na meti im je bio Mario Baloteli.

Napadač gostiju je u drugom poluvremenu, van sebe od besa zbog konstantnih provokacija, uzeo loptu i ispucao je u pravcu najvatrenijih pristalica Verone, ka onom delu odakle su stizali povici i vređanja.

Nije mu bilo do igre i fudbala, izašao je sa terena bez želje da se vraća...

Narednih nekoliko minuta proteklo je u ubeđivanju Balotelija da ostane i odigra meč do kraja, to su mu sugerisali i igrači Verone i saigrači, pa je meč bio nekoliko minuta u prekidu zbog neizvesnoti koja je zavladala.

Zvanični spiker se oglasio koji minut kasnije, poslao poruku upozorenja navijačima, pa su se i ovi utišali, te je utakmica ubrzo nastavljena pri rezultatu 1:0.

Do kraja meča stigao je pravi odgovor Balotelija huliganima - postigao je majstorski gol pred kraj meča, gotovo iz besa je raspalio po lopti i "zategao" mrežu Verone.

Taj gol bio je dovoljan samo da se ublaži poraz (2:1) koji za Brešu znači i ostanak u zoni ispadanja.