≫

Lukav gol Kostića iz slobodnjaka nedovoljan za Ajntraht, Gladbah u 95. srušio Romu, potop Ludogoreca

Ajntraht izgubio u Liježu u dubokoj nadoknadi vremena, Roma i Lacio pali u nadoknadi vremena

• 3
Filip Kostić Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta poraženi su u 4. kolu Lige Evrope protiv Standarda rezultatom 2:1 (0:0), mada su bili blizu remija posle gola Filipa Kostića iz slobodnog udarca!

Kostić je sjajno izveoi slobodan udarac u 65. minutu i šutem po zemlji izjednačio rezultat koji se prethodno promenio 10 minuta ranije. Vanheusden je bio precizan u 55, a tri boda Standardu doneo je rezervista Lestien u 94. minutu.

Ajntraht i Standard sada imaju po šest bodova u borbi za evropsko proleće. Do kraja je ostalo da igraju protiv Arsenala i Gimaraeša.

Mijat Gaćinović je bio na klupi nemačkog tima, dok je Dejan Joveljić bio van protokola.

APOEL je uspeo da pobedi Karabag kod kuće u borbi za drugo mesto, pošto je u Nikoziji bilo 2:1.

Vujadin Savić je igrao svih 90 minuta za domaćina, kao i Uroš Matić koji je asistirao Lukasu u 59. za 1:1.

Joanu je dao pobedonosni gol u 88. minutu i APOEL je sada drugi na tabeli grupe A. Imaju četiri boda kao i Azerbejdžanci. Sevilja je prva sa 12 bodova, a u 4. kolu ubedljivo su savladali Duderlanž sa 5:2.

Lacio je sebi zakomplikovao život porazom od Seltika kod kuće rezultatom 2:1 (1:1)!

Imobile je u 7. pogodio za domaćina, a izjednačio je Forest u 38. minutu. Sergej Milinkvoić Savić je igrao svih 90 minuta za domaćina koji sada kaska šest bodova za Kostića.

Pobedu Seltiku i skok na prvo mesto doneo je Ntčam u 95. minutu.

Kao i Lacio, tako je i Roma poražena u dubokoj nadoknadi vremena od Borusije iz Menhengladbaha - 2:1!

Facio je u prvom poluvremenu dao autogol, da bi se iskupio u drugom delu za 1:1. Međutim, Tiram je u 94. postavio konačan rezultat i sada oba tima imaju po pet bodova.

Ludugorec je doživeo težak poraz od espanjola rezultatom 6:0, ali uz dva igrača manje. Vulvsi su se izvukli u 92. minutu, a Braga je bila bolja od Bešiktaša (3:1).