≫

Bajern protiv Zvezde potrošio municiju: Leverkuzen srušio šampiona Nemačke na Alianc Areni

Bajern upisao treći poraz u sezoni, i to posle goleade sa Zvezdom u Ligi šampiona

• 4
FK Bajern Minhen FK Bajer Leverkuzen Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena upisali su važnu pobedu nad šampionom Nemačke, ekipom Bajerna iz Minhena od 2:1 u derbiju 13. kola Bundeslige odigranog na Alianc Areni.

Od samog početka meča "prštalo" je na obe strane terena. Bajern je dominirao u svim segmentima igre, ali su gosti bili mnogo konkretniji tokom svih 90 minuta. Tako je prvi pogodak viđen već u 10. minutu kada je Voland odlično dodao loptu do Bejlija koji je prošao između trojice protivničkih igrača i upisao se u listu strelaca prvim golom za Leverkuzen na meču.

Usledila je mnogo bolja igra domaćih koji su na čitavom susretu imali preko 70 posto poseda lopte. Tako je Tomas Miler u 34. minutu, izveo pravu majstoriju kada je, posle grešle popularnih Farmaceuta došao do lopte, zastao, i pronašao prostor za šut i tako poravnao rezultat.

Ipak, skoro u sledećem napadu, samo minut kasnije, gosti su ponovo došli do prednosti od 2:1, a strelac je bio ponovo Bejli. Napadač Bajera, je skoro na sličan način zatresao mrežu rivala, kao i kod prevog gola. Iskoristio je dobro dodavanje i prazan prostor i rutinski savladao golmana Nojera.

U drugom poluvremenu, i jedan i drugi trener izvršili su sve tri izmena, a i pored toga što golova nije bilo meč je bio izuzetno zanimljiv uz odličan tempo igre i brojne šanse. Gosti su postigli i gol, koji je poništen, a od tog momenta Bavarci su dodatno pritisli rivala rešeni da dođu do izjednačenja.

Dobru priliku imali su u 81. minutu kada je na ivici šesnaesterca Tah faulirao igrača Bajerna i dobio crveni karton. Tokom poslednjih 10 minuta domaći fudbaleri su opsedali gol Leverkuzena, ali promene rezultata nije bilo.