• 7

Žander posle prvenca u dresu Zvezde: Hvala Bogu!

Laknulo mu je...

• 7

Fudbaler Crvene zvezde Santana Žander pokazao je koliko mu je stalo što je postigao prvi gol u crveno-belom dresu.

On se u strelce upisao u 31. minutu meča protiv Spartaka iz Subotice u meču 20. kola Superlige kada je Zvezda izjednačila na 1:1.

Devet minuta kasnije pokušao je da centrira i asistira Marku Marinu, ali je defanzivac Spartaka Nemanja Tekijaški umesto toga kačio loptu i sproveo je u svoju mrežu.

- Hvala Bogu na prvom golu i svemu što proživljavam ovde godine - napisao je Žander uz video svog pogotka.

View this post on Instagram

Só gratidão a Deus, pelo primeiro gol e por tudo que estou vivendo esse ano. 🙏

A post shared by Jander Ribeiro Santana🦅 (@janderribeirosantana) on

Zvezda je na svom terenu do kraja postigla još jedan gol, a jedan od najlepših pogodaka sezone bio je delo Tomanea u 51. minutu za pobedu kluba iz Ljutice Bogdana od 3:1.

Da podsetimo, Žander je stigao u Zvezdu u julu i potpisao je ugovor na dve godine. On je prethodno igrao za Pafos, a od starta je sporadično trpeo kritike zbog igre u odbrani.

Isto tako, od početka je pokazivao sklonost ka izletima napred i ofanzivnom stilu igre za jednog levog beka.