Miha vodio Bolonju do pobede nad Atalantom

Srpski trener uprkos hladnoći koja vlada u Italiji ipak ostao uz svoj tim

• 0
Siniša Mihajlović Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Bolonje su iznenadili favorizovanu Atalantu i slavili rezultatom 2:1 u 16. kolu Serije A. Ekipu je sa klupe predvodio srpski trener Siniša Mihajlović iako je postojala mogućnost da preskoči ovaj meč zbog velike hladnoće, jer ne bi smeo zbog terapija da se izlaže tom, ali ipak je ostao uz svoj tim.

Bolonjezi su se ovom pobedom popeli na 11. mesto tabele Serije A.

Domaći tim je poveo već u 12. minutu preko Roberta Palasija, da bi u 53. Andrea Poli udarcem glavom duplirao prednost Mihajlovićevom timu.

Počasni pogodak za Atalantu je postigao Ruslan Malinovski, svega sedam minuta kasnije, ali do kraja meča nije bilo promene rezultata, uz napomenu da je Bolonja u 88. minutu ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona za Danila.

Juventus je savladao lako Udineze sa 3:1, uz dva gola Ronalda u 9. i 37. minutu. Bonuči je triplirao prednost u 45, da bi Puseto smanjio u nadoknadi vremena.