Novi gol Mitrovića: Srbin se odvojio na vrhu liste strelaca Čempionšipa!

Pogodak je pomogao njegovom timu da osvoji bod

• 11
Aleksandar Mitrović Foto: Guliver/Alex Pantling/Getty Images

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović postigao je novi pogodak za Fulam u remiju svog tima sa Lutonom 3:3 u 24. kolu engleskog Čempionšipa.

Napadač Fulama se upisao u strelce u 78. minutu kada je ostavljen nedovoljno branjen tamo gde je najsnažniji i najjači - u petercu rivala. Antoni Noket je poslao centaršut, Mitrović se izborio za poziciju u prostoru i sa tri, četiri metra je glavom matirao golmana domaćih.

To je bio izjednačujući pogodak za Kolibare, ali ne bi bio dovoljan za remi. Kazenga LuaLua je u petom minutu doneo Lutonu prednost 1:0, Bobi Rid je izjednačio na 1:1 samo četiri minuta kasnije, a Džejms Kolins je u 28. minutu obezbedio Lutonu prednost na poluvremenu.

Pogodio je potom Mitrović, ali je Luton u 84. minutu ponovo došao do prednosti golom Harija Mekormika. Usledila je sudijska nadoknada gde je drugi gol dao Bobi Rid koji je ipak obezbedio bod za svoj tim.

Mitrović se malo odvojio na vrhu liste strelaca Čempionšipa sa 18 golova do sada, dok drugoplasirani Džered Boven iz Hala ima tri gola manje. Petnaest golova ima i Oli Votkins iz Brenforda, dok su na deobi trećeg mesta Karlan Grant i Stiven Flečer sa po 12 golova.