≫

Aguero pogađao za istoriju Premijer lige: Upisao dva rekorda na jednoj utakmici, Siti dao šest!

Mučeni tim iz Birmingema poslužio je "Građanima" kao bokserska vreća

• 0
serhio aguero Foto: Tanjug/Ap

Serhio Aguero je lupio novi pečat na svoj boravak u Sitiju i Premijer ligi: postao je igrač sa najviše het-trikova (12) u istoriji takmičenja, a osim toga osamio se i na "večnoj" listi strelaca kada su stranci u pitanju, sa 177. golova, prestigavši legendarnog Tijerja Anrija.

Jednako važno po Argentinca je trijumfalan marš "Građana" kroz Birmingem gde je Aston vila "sravnjena" rezultatom 6:1, za povratak Gvardiolinog tima na drugu poziciju.

Aguero je dao gol u 28. minutu za 3:0, pre toga je dva puta pogađao Marez, zatim je Argentinac ponovo zatresao mrežu u 57. za 5:0, što mu je bio čak 176. gol u engleskom šampionatuu, i njime je prevazišao najvećeg među najvećim tobdžijama Anrija.

Tako je postao najbolji strelac u istoriji lige kada su u pitanju strani igrači (176), a vrlo brzo bi mogli da padnu još neki rekordi, pošto se sada i izjednačio sa Lampardom na četvrtom mestu najboljih strelaca.

serhio aguero Legenda Premijer lige: Ser4hio Aguero za uspomenu nosi loptu posle rekordnog het-trika Foto: Tanjug/Ap

Eni Kol ima 187, Vejn Runi 208, a neprikosnoven je i dalje Alan Širer sa 260 pogodaka.

Osim Aguera i Mareza, mrežu nejake Vile pogodio je i Gabriel Žesus, za rezultat od 4:0 koj ije bio na snazi već do poluvremena!

Počasni gol za Vilu postigao je El-Gazi u 91. minutu iz penala.