≫

Liverpul se šali sa rivalima, izjednačen rekord Sitija, rađa se najmoćniji tim Premijer lige ikad!

Ne postoji tim koji može da parira Redsima u ovom trenutku

• 0
mohamed salah Foto: Tanjug/Ap

Dileme nema, Liverpul će dominantno, kao nikad pre, osvojiti titulu, a dotle će, kako stvari stoje, obarati rekorde.

Novu pobedu, 24. u 25 utakmica, tim Jirgena Klopa zabeležio je protiv Sautemptona na svom terenu rezultatom 4:0, i time, osim osvajanja tri boda, izjednačio rekord Mančester sitija po broju uzastopnih pobeda na svom terenu.

Ovo je "Redsima" bio 20. vezani trijumf na "Enfildu"!

Priliku da prestignu "Građane" imaće 24. februara na utakmici sa Vest Hemom.

Sautempton je na "Enfild" stigao sa reputacijom ekipe koja je u velikom naletu, a sve je krenulo nakon istorijskog debakla 0:9 od Lestera. Od tada, sastav sa juga igra kao preporođen, i uz Siti i Liverpul je uzeo najveći broj bodova u poslednjih šest kola.

Pokazali su čvrstinu gosti sa "Sent Meriza" u prvom poluvremenu, sačuvali mrežu, ali su poklekli u nastavku pred uraganskim napadima šampiona.

Okslejd - Čembrlen je "načeo" goste u 47. minutu, Henderson je na isteku sata igre rešio pitanje pobednika, a Salah u 72 i 90. stavio tačku na goleadu i još jednu superiornu, dominantnu i autoritativnu partiju budućeg prvaka Engleske.

Veliku utakmicu odigrao je i drugi liverpulski tim u subotu.

Pravi mali podvig režirao je Everton u Londonu protiv Votforda, gde je gubio 2:0, izjednačio golovima Mine, a onda u 90. minutu, sa igračem manje, slavio golom Tea Volkota!

Mina je postigao oba gola u finišu prvog poluvremena i tako poništio vođstvo domaćeg tima u režiji Masine i Pereire.

U nastavku, nako što je Delf kažnjen drugim žutim kartonom u 71. minutu Votfordu se ukazala šansa da sa igračem više povrati prednost, ali je stigla surova kazna nakon jednog kontra udara "Karamela".

Ričarlison je povukao ključni napad, pretrčao tridesetak metara, proigrao Kena, a ovaj nesebično Volkota, koji je pratio akciju i završio je golom za delirijum gostujućih navijača.