≫

Đuričić igra sezonu karijere: Gol i asistencija Srbina za ekspresni nokaut Rome!

U velikoj formi je Filip

• 5
filip đuričić Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Rome naišli su na "minu" u Ferari, gde je "plesao" Filip Đuričić!

Preporođeni srpski reprezentativac bio je udarna igla Sasuola u demoliranju Rimljana za dvadesetak minuta prvog poluvremena sa asistencijom i golom, za ubedljivih 3:0 na poluvremenu, dovoljnih za konačan trijumf 4:2.

Filip je već u sedmom minutu majstorski uposlio Kaputa između dvojice defanzivaca Rome, vrhunski precizno, a napadač Sasuola u nastavku finiširao akciju za vođstvo domaćeg tima.

Kaputo je bio strelac i drugog gola, završio je savršenu akciju saigrača koja je tekla kao na igrici, a asistent je bio Toljan, pa je Sasuolo već u 16. minutu imao velikih 2:0.

francesko kaputo Dvostruki strelac za Sasuolo protiv Rome: Frančesko Kaputo Foto: Tanjug/Ap

I onda je na scenu stupio Đuričić.

Srbin se iskrao pažnji čuvara, pravovremeno se aktivirao nakon pasa, a onda mu ostao lakši deo posla, savladoa je Lopeza i zapečatio možda i najbolje poluvreme Sasuola ove sezone.

U nastavku, bilo je daleko više uzbuđenja jer su se gosti vratili "u igru" sa dva gola u režiji Džeka i Veretoa.

Ipak, između golova ostali su bez Pelegrinija, koji je "pocrveneo", pa je Sasuolo mogao "lakše da diše" pod pritiskom rivala i čeka kontraudare.

Konačan rezultat, malo psole drugog gola "Vučice", postavio je Žeremi Boga u 74. minutu.