Futsaleri Srbije poraženi od Španije, ali idu u baraž za SP

Nisu uspeli naši momci da obezbede direktno učešće na Mundijalu u futsalu

• 2
Futsal reprezentacija Srbije Foto: MN Press

Futsaleri Srbije poraženi su od Španije sa 5:1 u poslednjem meču Grupi B elitne runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u futsalu.

Kako su ovo dva tima koja su u prethodnim mečevima zabeležila po dva trijumfa, pobednik ovog okršaja , a to je Španija je pobednik grupe i obezbediće "vizu" za Litvaniju ove jeseni.

Poražena selekcija Srbije će dobiti priliku da se na najveće takmičenje u futsalu plasira kroz baraž, u kome će mu rival biti Finska, 9 i 12. aprila.

Španija je jako brzo povela i već posle 7 minuta imala velikih 2:0. Srbija je tek u 27. minutu iskoristila penal za 2:1 i do tada je tinjala nada da mogu do preokreta.

Samo tri minuta kasnije, Aleksić je mogao da donese izjednačenje, ali od toga ga je delilo nekoliko centimetara.

Kazna je stigla ubrzo, Losano je šutirao, pogodio stativu, da bi lopta srećno pala direktno na nogu Bebeu, kome nije bilo teško da vrati +2 Španiji.

Srbija nije imala snage za povratak, a Adolfo je sa dva prelepa gola postavio konačnih – 1:5.

Španija je uspel da se plasira na 9. Svetsko prvenstvo u istoriji, dok će Srbija svoje drugo tražiti u aprilskom baražu.