Zidan ne zna šta ga snašlo: Ludi Rus i Santi Mina odneli bod iz Madrida!

Luka Jović nije ni ulazio u igru, Kraljevski klub ispustio pobedu - 2:2

• 5
Fjodor Smolov Foto: Tanjug/AP

Taman kada se činilo da je Real zaređao s pobedama i dostigao šampionski ritam - hladan tuš!

Selta je iznenadila ekipu Zinedina Zidana na njenom terenu i odnela vredan bod (2:2), a rezultat na Santijago Bernabeuu najviše će obradovati navijače Barselone koja je prišla velikom rivalu na bod zaostaka.

Da će biti problema za Madriđane bilo je jasno posle sedam minuta igre kada je Jago Aspas proigrao Fjodora Smolova, a sjajni ruski napadač neuhvatljivo pobegao čuvarima i matirao Kurtou za vođstvo Selte.

Nije Real igrao dobro u prvom poluvremenu, ali je Zidan inspirisao igrače u nastavku pa su ofanzivnom partijom relativno brzo preokrenuli rezultat. Prvo je Toni Kros na pas Marsela u 52. poravnao rezultat, a zatim i Serhio Ramos sa bele tačke u 65. doneo prednost Madriđanima.

Ali, nije Real mogao da nađe taj treći pogodak koji bi mu doneo miran finiš. Umesto da igraju i napadaju trošili su vreme čekajući kraj, Zidan je menjao igrače, ubacivao defanzivce umesto napadača (Mendi za Bejla) kako bi se osigurao, ali je onda usledio novi šok.

Još jedna genijalna lopta Denisa Suareza iza leđa odbrane Reala, majstorski beg Santija Mine i šok u 85. minutu - 2:2.

Srpski reprezentativac Luka Jović je čitav meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.