Ni rukama nisu mogli da ga zaustave: Embape trčao 70 metara i dao gol Lionu za debakl u Kupu

Na kraju i het-trik neverovatnog Francuza

• 4
Kilijan Embape Foto: AP/Tanjug

Pari Sen Žermen je u finalu Kupa Francuske! I to posle ubedljive pobede nad Lionom u gostima rezultatom 5:1!

Junak trijumfa je Kilijan Embape sa tri gola, a onaj za 3:1 je dao na spektakularan način. Uzeo je loptu na 70 metara od gola Liona, sve pretrčao i pogodio.

Igrači Liona nisu čak ni rukama mogli da ga zaustave i u tom 70. minutu je bilo jasno da PSŽ dobija meč. Pogotovo što su od 61. minuta imali igrača više.

Lion je poveo u 11. minutu preko Teriera, ali je Embape tri minuta kasnije poravnao rezultat.

Nejmar je iz penala u 64. preokrenuo na 2:1, Sarabia je u 82. dao 4. gol za Svece, da bi Embape postavio konačan rezultat u nadoknadi vremena.

PSŽ će u finalu čekati boljeg iz duela Sent Etjen - Ren koji je na programu u četvrtak.