Vošina nula u Subotici, Čuka jedva do boda, Žigićev Proleter demolirao Rad

Tribine prazne svuda zbog korona virusa, ali se Superliga igra

• 0
NENAD LALATOVIC Foto: MN Press

Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa Spartakom iz Subotice u meču 26. kola Superlige Srbije, dok je Radnički iz Niša pobedio Mačvu sa 3:1.

Mladost je bila bolja od Inđije sa 2:1, a Javor i Čukarički su podelili bodove sa 2:2 u Ivanjici.

Voša je u meču odigranom na stadionu Spartaka bila nešto konkretnija i iz 11 šuteva ka golu domaćih nije uspela da zatrese mrežu.

Dva puta je golman Spartaka Mišo Dubljanić morao da reaguje. Njegovi saigrači su dvaput pretili golu Novosađana, ali je do kraja ostalo nerešeno, pa Vojvodina ima 55 bodova i ostaje na trećem mestu, dok je Spartak sedmi sa 37 bodova.

Nišlije su savladale šabačku Mačvu golovima Lazara Đorđevića iz 19, Nikole Stevanovića iz 51. i njegovog imenjaka Čumića iz 75. minuta.

Utešni gol za Mačvu postigao je Filip Božić u 22. minutu, a Čumić je promašio i penal za Radnički u 34. minutu. Mačva je meč završila sa desetoricom jer je neposredno pred kraj prvog dela igre isključen Petar Gigić koji je prvi žuti karton zaradio već u drugom minutu utakmice.

Radnički je sa 42 boda na šestom mestu, dok je Mačva ostala poslednja u Superligi sa svega 13 bodova.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Zanimljiv meč su u Ivanjici odigrali Javor i Čukarički jer je domaćin dva puta vodio, a gost isto toliko puta stizao prednost.

Javor je poveo pogotkom Nikole Petkovića sa penala u 31. minutu, poravnao je u smiraj prvog poluvremena Ibrahima Endiaje u 44, da bi Ivan Rogač već u 51. vratio prednost Javoru.

Čekalo se gotovo 40 minuta na novi gol, koji je na asistenciju Docića dao Slobodan Tedić u 88. minutu kojim je postavio konačan rezultat, pa Čukarički sa 47 bodova zauzima peto mesto lige, dok je Javor 13. sa 24 boda.

Mladost je pobedila Inđiju golovima Damjana Krajišnika i Predraga Pavlovića iz 29, odnosno 85. minuta dok je jedini gol za goste dao Luka Čermelj u 38.

U preostalim mečevima dana, Partizan je pobedio Voždovac sa 2:1, a TSC iz Bačke Topole je savladao ekipu Radnika iz Surdulice istim rezultatom.

Crvena zvezda je od 18 časova igrala sa napretkom i slavila je sa 3:0, dok je Proleter pregazio Rad u Novom Sadu sa 5:0.

Izabranici Branka Žigića rešili su pitanje pobednika početkom drugog dela kada je na semaforu bilo 3:0, a do kraja su samo popravili svoj golgeterski saldo.