Glupost Subotića za 40+ Roberta Levandovskog: Bajern se prošetao kroz pusti Berlin

Šampion održao četiri boda prednosti u odnosu na Dortmund

• 0
Bajern Minhen Detalj sa meča u Berlinu: Foto: Tanjug/AP

Rutinski je Bajern Minhen odneo tri boda iz Berlina i vratio prednost na vrhu tabele u odnosu na Borusiju iz Dortmunda od četiri boda.

Union se ispostavio kao žilav protivnik, ali kiks Nevena Subotića i rutinska realizacija Roberta Levandovskog u prvom, kao i odličan skok Pavara u drugom poluvremenu, bili su dovoljni šampionu za trijumf od 2:0.

Pokušao je domaćin da se isprsi koliko je mogao. Igrao je otvoreno, nekoliko puta zapretio Nojeru preko hitronogog Udže, a imao je i sreće pošto su VAR sudije u Kelnu u 18. minutu poništile vođstvo Bavaraca jer je utisak da Tomas Miler ipak nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, sve je došlo na mesto u igri Bajerna u 40. minutu. Neven Subotić je nespretno reagovao u šesnaestercu i šutnuo Leona Gorecku, a glavni arbitar odmah pokazao na belu tačku.

Sigruan egzekutor bio je Levandovski kome je ovo 40. gol u sezoni, i ovo je ujedno i peta vezana sezona u kojoj golgeter Bajerna daje 40+ pogodaka.

Bajern je igrao koliko mu treba i kontrolisao dešavanja, a Union iz tek poneke polukontre uspevao da zapreti Nojeru.

Imali su Bavarci nekoliko prilika da ranije reše meč, ali su čekali do 80. minuta kada je Kimih odično izveo korner, a Bendžamin Pavar glavom postavio konačan rezultat.

Union je u 89. minutu imao zicer i priliku da postigne počasni gol preko Feliksa Krosa, ali je Nojer sačuvao mrežu i uveo meč u miran finiš.

Bajern u sledećem kolu dočekuje Ajntraht u Minhenu, dok Union igra gradski derbi sa Hertom u petak od 20.30 časova.