≫

Bajern primio 2 gola za 3 minuta protiv Frankfurta, ali je "petardom" najavio derbi za titulu

Kostić i Gaćinović praktično neprimetni na Alijanc Areni, iako su imali neke svoje šanse

• 6
Robert Levandovski Foto: AP/Tanjug

Da nije bilo tog pada od 52. do 55. minuta, kada su za nepunih 180 sekundi primili dva gola, mogli bismo slobodno da kažemo da je meč protiv Ajntrahta za igrače Bajerna bio samo običan radni dan u kancelariji - 5:2 (2:0)!

FK BAJERN - FK AJNTRAHT 5:2 (2:0)

(Gorecka 16, Miler 41. Levandovski 47, Dejvis 61, Hintereger 74 (ag) - Hintereger 52, 55)

Bajern: Nojer - Pavar, Boateng (Ernandes 73), Alaba, Dejvis - Himik (Kuisanc 85), Gorecka - Koman (Cirkse 85), Miler, Perišić (Gnabri 63) - Levandovski.

Ajntraht: Trap - Ture - Hintereger, Endika (Čendler 46) - Da Košta (Durm 76), Fernandeš, Ilsanker, Rode (Kamada 71), Kostić - Gaćinović (Sou 71) - Silva (Dost 76)

Moguće je da je on bio i bez ta primljena dva gola koja su, doduše, unela mali nemir i redove domaćeg tima, ali je činjenica da je lider Bundeslige držao sve konce u svojim rukama.

Dao je gol na samom početku meča, zatim na poluvreme otišao sa dva gola viška, da bi na početku drugog dela poveo sa 3:0.

Gorecka je u 16. minutu iskoristio asistenciju Milera i doveo Bajern u vođstvo u trenutku kada je gol visio u vazduhu. Prethodno je Levandovski pogodio prečku, a Trap odbranio zicer Pavaru.

Ipak, golman Frankfurta ništa nije mogao u 41. minutu kada je Miler izbegao ofsajd zamku, pobegao svojim čuvarima i pogodio za 2:0.

FK Bajern Minhen, Leon Gorecka Foto: AP/Tanjug

Činilo se da je kraj kada je Levandovski u 47. minutu glavom povisio na 3:0, ali je na scenu stupio defanzivac gostiju Hintereger. Dva kornera i dva gola za tri minuta, na asistenciju Rodea.

I kada se činilo da će na Alijanc Areni možda uslediti i prava drama, videli smo dve greške odbrane Frankfurta. Najpre je prvu iskoristio Dejvis u 61. minutu, da bi pomenuti Hintereger u 74. postigao autogol. Vredi pomenuti i da je Filip Kostić u finišu meča, pri rezultatu 5:2, pogodio stativu Nojerovog gola.

Bajern je na taj način zadržao četiri boda više u odnosu na Borusiju Dortmund pre derbi sezone koji je na programu u utorak. Ukoliko slave na strani, Bavarci će praktično rešiti pitanje šampiona.