Atletiko pregazio Osasunu, Dmitrović primio 2 gola u remiju Eibara

Srbin je prvi primio iz penala, drugi sa pet metara

• 1
Marko Dmitrović Foto: Marko Jovanović

Fudbaleri Eibara i Atletik Bilbaa odigrali su nerešeno (2:2) u 29. kolu španske Primere, dok su u istom terminu bez golova odigrali Valjadolid i Selta!

Srpski reprezentativca marko Dmitrović ostavio je solidan utisak na golu Eibara, iako je primio dva gola, ali ni kod jednog nije mogao ništa da uradi.

Prvi mu je iz penala dao Garsija u 8. minutu, dok je konačan rezultat sa ivice peterca postavio Viljalibre u 81. minutu. Između toga Kike je u 19. izjednačio na 1:1, dok je Orelana u 78. iz penala povisio na 2:1.

Eibar je od 50. minuta igrao bez isključenog Mendilibara, a trenutno na tabeli imaju tri boda više od zone ispadanja. Bilbao je na sigurnom 10. mestu.

Atletiko je u Pamploni dao pet golova Osasuni i vratio se na 4. mesto koje sledeće sezone vodi u Ligu šampiona.

Žoao Feliks je bio dvostruki strrelac, a mrežu domaćina tresli su još Ljorente, Morata i Karasko.