≫

Novi štoper Partizana učestvovao u najtežem debaklu kluba u ovom veku, na "dušu" mu idu 3 gola

Očajna partija Banjka u teškom porazu Olimpije na svom terenu (5:0)

• 31
Maki Banjak Printskrin: sporttube.com

Kamerunski defanzivac Maki Banjak neće po dobrom pamtiti svoj prvi meč otkako je zvanično obelodanjeno da će na leto postati igrač Partizana!

Banjak je u utorak potvrđen kao zamena za Strahinju Pavlovića za pola miliona evra, da bi u sredu učestvovao u najtežem debaklu Olimpije posle 65 godina.

Poraženi su od Brava na svom terenu rezultatom 5:0, a četiri gola su primili posle samo 25 minuta.

Prema navodima slovenačkih medija, to se Olimpiji nije dogodilo još od 1955. godine, mada je taj podatak netačan pošto je činjenica da je 1991. godine Crvena zvezda usred Ljubljane slavila sa 6:0 u prvenstvu tadašnje SFRJ.

Banjku, koji na leđima nosi dres sa brojem tri, na "dušu" se stavljaju drugi, četvrti i peti gol, mada je i kod prvog olako pustio Matka da u 13. minutu ostane sam u petercu signalizirajući rukom ofsajd.

Isto je uradio u i 90. minutu - ponovo je dizao ruku i tražio ofsajd, dok je Matko postigao svoj drugi gol na meču za konačan rezultat.

Kod drugog ga je pomenuti Matko olako zaobišao i asistirao za Baturinu, dok je kod četvrtog bukvalno predao loptu Baturini koji je Kramarića spojio sa golom.

Olimpija i dalje ima dva boda više od Celja, ali će im Maribor prići na bod ako pobedi. U nastavku možete pogledati sve golove Brava: