≫

Velbekove makazice vredne opstanka i Zahina bomba protiv Čelsija, Lester se izvukao protiv Arsenala

Votford i Čelsi upisali značajne pobede - prvi za opstanak, drugi za LŠ, dok su Lisice stigle do boda u 84. minutu

• 0
Dani Velbek

Dani Velbek nije mogao da poželi bolji trebutak da prekine golgeterski post koji traje još od avgusta 2018. godine, pošto je makazicama doneo pobedu Votfordu protiv Noriča u 34. kolu Premijer lige - 2:1 (1:1)!

Gol vredan opstanka viđen je u 55. minutu kada je Velbek, psole jednog kontranapada, doneo tri boda domaćinu koji sada ima četiri više od zone ispadanja. Doduše, Aston Vila i Bornmut tek treba da odigraju svoje mečeve sa Mančester junajtedom i Totenhemom u četvrtak.

Gosti su se ovim porazom praktično oprostili od društva najboljih, iako su poveli u 4. minutu preko Buendie. Međutim, Dovson je samo šest minuta kasnije izjednačio rezultat.

U drugom meču koji je odigran u Londonu, Čelsi je u gostima savladao Kristal Palas rezultatom 3:2 i tako nastavio da drži korak u odnosu na Mančester junajted kada je u pitanju trka za Ligom šampiona.

Plavci su vrlo brzo došli do 2:0 golovima Žirua u 6. i Pulišića u 27. minutu, a oba puta asistent je bio Brazilac Vilijan koji na kraju sezone napušta Čelsi.

Vilfrid Zaha je u 34. minutu postigao sjajan gol i tako je smanjo rezultat, a bila je to prava bomba nekadašnjeg napadača Junajteda koju Kepa nije mogao da zaustavi.

Abraham je u 71. ponovo doneo gostima dva gola viška, ali je Benteke samo minut kasnije uneo novu neizvesnost. Ispostaviće se i konačan rezultat.

Arsenal i Lester su odigrali derbi kola bez pobednika - 1:1, zahvaljujući golu Džejmija Vardija u 84. minutu.

Prethodno je Obamejang u 21. doveo Tobdžije u vođstvo na asistenciju Sake, a domaćin je poslednjih 20-ak minuta igrao bez isključenog Niketije koji tek što je ušao u igru.