≫

Bleki Milenković tresao mrežu Rome, srpski golman primio 5 "komada" od Lacija

Vučica je, ipak, došla do truijumfa zahvaljujući penalima * SMS strelac i asistent za Lacio

• 1
Nikola Milenković Printskrin: Twitter/@ogoalfc

Srpski reprezentativac Nikola "Bleki" Milenković postigao je svoj četvrti gol ove sezone u Seriji A, nankon što je u 54. minutu meča Rome i Fiorentine izjednačio na 1:1.

Milenković je odlično skočio posle kornera koji je izveo Pulgar, zahvatio loptu glavom i poslao je iza leđa golmana Rimljana Lopeza. Defanzivac Fjorentine je prethodno u 2019. godini davao golove Napoliju, Udinezeu i Sasuolu, dok je pogađao i za reprezentaciju Srbije protiv Portugalije.

Ipak, Roma je uspela da stigne do tri boda koja joj i te kako znače u borbi za 5. mesto koje direktno vodi u LE - 2:1. Veretu je bio dvostruki strelac, oba puta iz penala - prvi put u 45. minutu, zatim i u 87.

Vredi pomenuti i da je Dušan Vlahović dobio šansu za goste na početku drugog poluvremena, dok je za Romu od prvog minuta igrao Aleksandar Kolarov.

Lacio je sa ubedljivih 5:1 savladao Veronu za koju je branio srpski golman Boris Radunović, a strelac i asistent je bio Sergej Milinković Savić.

Lacio je dao dva gola iz penala, oba puta je pogodio Ćiro Imobile koji je kompletirao i het-trik. Na taj načn je za četiri gola pobegao Kristijanu Ronaldu u borbi za najboljeg strelca.