≫

Ode Sergej opet na 100 miliona: Milinković-Savić dao gol i asistirao za preokret protiv Verone!

Tek što je objavljeno da će Klaudio Lotito razmotriti smanjenu cenu za srpskog vezistu od oko 80 miliona, Sergej odigra odličnu partiju

• 13
Sergej Milinković-Savić Foto: Tanjug/AP

Lacio je zahvaljujući srpskom fudbaleru kog Rimljani zovu "Serđente" dao dva gola Veroni (5:1), za preokret protiv ekipe koja je povela u 38. minutu iz penala pogotkom Sofijana Amrabata.

Nebesko-plavi sa bele tačke i poravnavaju u petom minutu nadoknade prvog poluvremena (Imobile), a onda je za šest minuta u nastavku usledio Sergejev šou.

Prvo je u 56. minutu Milinković-Savić namestio loptu na slobodan udarac sa dobrih tridesetak metara i odatle šutirao direktno na gol.

Lopta je na putu do mreže zakačila u leđa Matea Pesinu u živom zidu, odbila se udesno i prevarila srpskog golmana Borisa Radunovića na golu Verone.

Šest minuta kasnije, Sergej je povukao loptu koju je presekao na levoj strani, odložio je za Hoakina Koreu, a ovaj uz jednu fintu šutirao i pogodio za 3:1 u 62. minutu meča.

Do kraja je Ćiro Imobile u 83, a onda i novim penalom u 94. minutu kompletirao svoj het-trik za ubedljivu pobedu Lacija od 5:1.