≫

Spartak isprašio Zlatibor na premijeri u Superligi, Subotičani bar privremeno na čelu tabele

Fudbaleri Spartaka iz Subotice ostvarili su prvu pobedu u novoj sezoni nad Zlatiborom iz Čajetine od 3:0

• 2
Stefan Denković (Spartak) Foto: Printscreen/Arena Sport

Novopečeni superligaš se nije lepo proveo na svom debiju u elitnom takmičenju pošto su Subotičani poveli već u osmom minutu pogotkom Stefana Denkovića iz penala.

Denković je bio i strelac drugog gola u 32. minutu kada je Spartak na svom stadionu pred poluvreme bio u potpunoj kontroli.

Domaćin je u nastavku samo overio pobedu pogotkom Nikole Srećkovića u 90. minutu. A overio je i prvo mesto Superlige, doduše posle samo tri odigrane utakmice u petak.

Vojvodina i TSC iz Bačke Topole su remizirali 2:2 u uzbudljivom meču srpske "Stare dame" i najrpijatnijeg iznenađenja prošle sezone.

Golove za TSC postigli su Nenad Lukić iz penala u 26. minutu i Vladimir Silađi u 79. minutu, dok su strelci za Vošu bili Momćilo Mrkaić u 35. i Boris Varga koji je u 49. dao autogol.

U poslednjem meču dana Mladost iz Lučana je bila bolja od Javora iz Ivanjice sa 2:1. Lučanci su pobedu ostvarili u razmaku od 15 minuta od 25. do 40. minuta kada su pogađali Damjan Krajišnik i Lazar Jovanović.

Jedini gol za Javor dao je Vanja Zvekanov u nastavku meča i u 75. minutu je makar privremeno vratio nadu Ivanjičana da mogu bar do boda.

Ovako, prvo mesto lige za sada pripada Spartaku, druga je Mladost zbog gol-razlike, treća je Vojvodina, a četvrti TSC.

Javor i Zlatibor su, očekivano posle poraza na pretposlednjem, odnosno poslednjem mestu tabele.