Omonija nije briljirala pred Zvezdu: Ostala bez pobede zbog sumnjivog penala, pa strahovala za bod

Rival crveno-belih u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona imao je težak meč u 3. kolu kiparske lige

• 8
FK Omonija, FK Anortozis Printskrin: Youtube/Cablenet Cyprus

Omonija je remizirala u derbiju kiparske lige pred meč 3. kola kvalifikacije za Ligu šampiona protiv Crvene zvezde koji je čeka u sredu od 17 časova u Nikoziji.

Ovi timovi su prošle sezone bili na deobi prvog mesta u momentu kada je prekinuta liga zbog korona virusa, a Omonija se našla u kvalifikacijama za Ligu šampiona samo zahvaljujući pobedi u međusobnom duelu.

Omonija je povela u 15. minutu posle gola Kalija Sene, koji je prvo promašio loptu u dobroj šansi, ali se onda ispravio i dobro snašao pred golom za 1:0.

Čuvala je Omonija prednost do 45. minuta, kada je Anortozisu dosuđen može i prestrog penal, koji je skrivio mađar Lang.

Okriašvili je bio precizan sa bele tačke, a to je na kraju bio i konačan rezultat.

Anortozis je u nastavku meča mogao do pobede, ali su u nekoliko dobrih situacija imali lošu završnicu, pa na ovom meču nije bilo pobednika.

Omonija posle tri kola na Kipru ima skor od jedne pobede i dva remija i nalazi se na 5. mestu, posle nekompletnog 3. kola.

Podsetimo, pobednik duela između Omonije i Zvezde obezbediće minimum 8 miliona evra, pa ovaj meč ima epitet utakmice sezone za crveno-bele.