Maksa asistirao za pobedu Hetafea, Dmitrović torpedovan kod Žute podmornice

, Telegraf

Srbi polovični na mečevima 2. kola Primere

• 0

Fudbaleri Hetafea savladali su u drugom kolu Primere na svom stadionu Osasunu sa 1:0.

Jedini gol je postigao Haime Mata u 54. minutu, a asistirao mu je srpski reprezentativac Nemanja Maksimović, koji je hteo da šutira, ali se lopta odbila na nogu najboljeg fudbalera madridskog tima.

Maksimović je već u 16. minutu dobio žuti karton, ali je teren napustio tek u sudijskoj nadoknadi.

Hetafe je do pobede stigao iz jedinog šuta na gol.

Drugi srpski reprezentativac Marko Dmitrović nije se proslavio. Njegov Eibar je poražen u Viljarealu sa 2:1 posle preokreta.

Gosti su poveli preko Kikea u 50. minutu, ali su preokret i trijumf Žutoj podmornici doneli Đerar Moreno (63') i Pako Alkaser (71').

Selta je zhvaljujući golovima Jaga Aspasa (13. i 57. minut) savladala Valensiju sa 2:1. Maksi Gomez je poravnao rezultat u 51. minutu, ali gosti nisu imali snage da stignu bar do boda.