"Srpsku Atalantu" drma kriza, Rad i Novi Pazar se radovali minimalcima

, Telegraf

Važna pobeda za Građevinare i Zorana Njeguša

• 0

Do reprezentativne pauze hit i "srpska Atalanata", posle pauze u velikom problemu. Fudbaleri Spartaka još jednom su neprijatno iznenadili svoje navijače porazom od novosadskog Proletera na Gradskom stadionu u Subotici od 2:1.

Posle remija protiv Novog Pazara (1:1), takođe kod kuće u prošlom kolu, puleni Vladimira Gaćinovića ponovo nisu ličili na sebe. Da će imati problema bilo je jasno u 19. minutu kada je Siniša Babić doveo goste u vođstvo.

Izjednačio je najbolji strelac Spartaka Nemanja Nikolić u 22. minutu, ali "Plavi golubovi" nisu uspevali da prelome meč u svoju korist i dođu do prednosti. Zato su platili cenu u 72. minutu kada je Ognjen Mitrović postavio konačnih 2:1 za goste.

Do minimalnih pobeda u ovom kolu stigli su i Rad i Novi Pazar. Građevinari su predvođeni novim trenerom Zoranom Njegušem savladali Javor sa 1:0 pogotkom Milana Lazarevića u 74. minutu.

Novi Pazar je bio bolji od Inđije takođe sa 1:0, zahvaljujući pogotku Branislava Tomića iz sedmog minuta.