I Lajpcig startovao ubedljivo, nula u okršaju radničkih klubova

, Telegraf

Bikovi opravdali ulogu favorita protiv Majnca

• 0

Fudbaleri RB Lajpciga savladali su na startu nove sezone u Bundesligi ekipu Majnca rezultatom 3:1.

Poveli su rano, već u 17. minutu iz penala koji je u pogodak pretvorio Emil Forsberg.

Samo četiri minuta kasnije bilo je 2:0, Olmo je ubacio loptu pred gol rivala, ali sa velikim lukom, dugo je letela, da bi je dočekao Jusuf Poulsen, koji je sjajno skačio i u svom stilu glavom zatresao mrežu rivala.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon samo tri minuta igre u drugom delu gosti uzvratili. Sjajan pas Kvajzona ka Mateti, napadač Majnca je pobegao odbrani Lajpciga i matirao Gulačija za 2:1.

Ipak, domaćinu je trebalo samo tri minuta da vrati dva gola prednosti, Forsberg je nekako uspeo da sačuva loptu pored par defanzivaca Majnca, potom i da je proturi do Haidare, kojem nije bilo teško da savlada golmana gostiju za konačnih 3:1.

Olmo i Anhelinjo su do kraja mogli da uvećaju prednost Lajpciga, ali je golman Centner uspe da ih osujeti sa dve odlične intervencije.

Duel dva "verkselfa", Volfzbruga i Bajera iz Leverkuzena, odigran u gredu Volfsvagena, okončan je bez pobednika (0:0).

Nije bilo puno zanimljivih detalja. Domaćin je prvi pripretio u 34. minutu preko Bruksa koji je tukao glavom preko gola.

Volfsburg je u drugom poluvremenu stigao do prednosti preko Mehmedija, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda.

U finišu je na drugoj strani priliku imao i Patrik Šik za Bajer, ali je i on tukao visoko preko gola.