≫

Nova VAR bura u Engleskoj, za Murinjov nervni slom: Njukasl do boda u Londonu iz penala u 97. minutu

Besni su Prevci posle razočaravajućeg ishoda

• 0
var penal Foto: Tanjug/Ap

Ponovo je VAR rešio utakmicu u Premijer ligi, još jednoj kontroverznoj odluci iz video sobe svedočio je i Žoze Murinjo čiji je Totenhem u 97. minutu primio gol iz penala, upravo posle VAR intervencije, za remi sa Njukaslom u Londonu - 1:1.

Imaće opet Portugalac šta da zameri sistemu, sudijama, organizaciji, ligi, dobro je poznato koliko je alergičan na video proveru sitnica u igri, kao što je bio detalj iz nadokande vremena meča sa Svrakama.

Sporna je bila igra rukom Erika Dajera koga je Endi Kerol pogodio u ruku, međutim defanzivac Totenhema bio je okrenut leđima u skok duelu, nije ni video Kerolov udarac glavom, mada je to pre bio pokušaj asistencije. Pritom se ne može očekivati da u skok duelu održi ruke pripijene uz telo.

Kako bilo, stigla je intervencija iz VAR sobe, nekoliko minuta sudija Piter Benks je pregledavao snimak i na kraju dodelio kazneni udarac za goste koji je realizovao Kalum Vilson.

Igrači Totenhema su odmah nakon završetka meča, koji je usledio desetak sekundi posle penala, okružili sudije, imali su šta da im kažu, besni, revolatirani što im je "oteta pobeda".

Iz Totenhema moraju biti svesni da ne mogu svu krivicu da svale na sudije, jer i sami snose veliki deo odgovornosti za egal koji ih boli više od poraza.

Osim vođstva u režiji Lukasa Moure, Pevci su u dva navrata pogađali i stativu, oba puta neprecizan je bio Son, a veliku šansu da duplira vođstvo nije iskoristio ni Dajer. Lagano je moglo biti 3:0, 4:0...

Kazna je stigla i bila je bolna posle već opisane situacije i penala.