• 0

Juve sa desetoricom uzeo bod u Rimu: Džeko promašio pobedu, Ronaldo opet prkosio gravitaciji

Portugalac sa dva gola održao šampiona u egalu

• 0

Fudbaleri Rome i Juventusa remizirali su u derbi meču Serije A, bilo je 2:2 na "Olimpiku", uz dva gola Veretoa na jednoj i Ronalda na drugoj strani.

Roma ima za čim da žali, Džeko pre svih, zbog promašenih prilika pri rezultatu 2:1, što su gosti, iako brojčano slabiji, kaznili preko fenomenalnog Portugalca čiji je košarkaški odraz ponovo presudio rivalima.

kristijano ronaldo

Pogledajte reakciju Ronalda pre postizanja drugog gola, održao se u vazduhu, ostao u ravnoteži uprkos opstrukciji rivala, a onda glavom pogodio za egal i bod na teškom gostovanju.

Ronaldo je na kraju po ko zna koji put pokazao pobednički mentalitet, jer i bod u Rimu s obzirom na to kako je meč tekao po goste, ima tu težinu. Za razliku od Ronalda, njegov nesuđeni saigrač Edin Džeko, koji je bio "viđen" u Juventusu oovg leta - se obrukao.

Kapiten Vučice je na 2:1 bio sam pred Ščesnim, i žmureći je mogao da pogodi mrežu da je hteo, no neshvatljivo je gađao previše široko, pogodio spoljni deo stative, za šok saigrača i navijača Rome, koji su, naravno, od kuća pratili utakmicu.

Imao je Džeko nedugo kasnije još jednu priliku, ne tako zrelu kao pomenutu, iz koje takođe nije uspeo da se upiše i kazna je morala kad-tad doći.

edin džeko

Valja reći da je Rabio isključen u 62. minutu zbog starta nad Mhitarjanom, što mu je bio drugi žuti karton, a Jermen se time koliko-toliko iskupio za zicer priliku iz prvog poluvremena kada je, iako sam pred Ščesnim, pogodio u golmana šampiona Italije.

Inače, oba gola u prvom poluvremenu postignuta su iz opravdano dosuđenih penala, Vereto je pogodio za 1:0, potom i Ronaldo za 1:1, da bi na isteku prvog poluvremena opet Vereto doneo rezultatsku prevagu na stranu Rimljana.

Bila je to munjevita kontra domaćeg tima, trk i asistencija Mhitarjana po levom krilu, i egzekucija Francuza.

Delovalo je posle toga da će Roma uspeti da održi prednost, i da će je uvećati, ali je ovog puta Džeko zakazao u šansama iz kojih on retko promašuje, i tako ostavio goste "u životu".

U narednoj rundi Juventus će igrati još jedan derbi, u Torino stiže zahuktali Napoli koji je u ovom kolu deklasirao Đenovu 6:0.