• 0

Silva vrhunskom partijom dotukao Uesku i vratio Sosijedad na čelo Primere

Fudbaleri Real Sosijedada ostali su prvi na tabeli Primere posle nove pobede, ovog puta u sedmom kolu protiv Ueske 4:1

• 0

Sosijedad je prvi gol postigao sa bele tačke, a strelac je bio Mikel Ojarzabal u 35. minutu.
U nastavku meča, Ueska je izjednačila i to odmah čim su ekipe stupile na teren u drugom poluvremenu.

Rafael Mir Visente je u 46. minutu dobro skočio posle centaršuta Galana za 1:1, ali radost njegove ekipe nije trajala dugo.
Ojarzabala je u 54. minutu na gotovo identičan način dobio loptu od svog saigrača Gorosabela i glavom dao drugi gol za 2:1.
Na 3:1 je u 68. minutu povisio Portu posle asistencije Silve u prostor i šuta Portua iz mrtvog ugla.
Da je David Silva i dalje klasa, potvrdio je i u 75. minutu kada je sa svoje polovine poslao napred teledirigovanu loptu za Šveđanina Aleksandera Isaka, a ovaj u kontri postigao i četvrti gol na meču za konačnih 4:1.

Sosijedad posle sedam kola ima četiri pobede, dva remija i jedan poraz, pa se sa 14 bodova nalazi na čelu Primere ispred Real Madrida koji ima bod manje. Ueska je do sada sakupila svega pet bodova i prva je iznad zone ispadanja, na 17. mestu.
Da podsetimo, u ostalim mečevima u nedelju, Granada je pobedila Hetafe sa 1:0, Alaves je bio bolji od Valjadolida 2:0, dok su Kadiz i Viljareal odigrali nerešeno 0:0.