Šalke je novi "crni rekorder" Nemačke: Nastasićev tim 22 utakmice bez pobede u Bundesligi!

Štutgart je izvukao 1:1 u Gelzenkirhenu

• 0
šalke Foto: Tanjug/Ap

Novo kolo, i opet ništa novo sa Šalkeom, opet razočaranje za navijače, samo što je ovaj put upisan i novi negativan rekord Bundeslige - 22 utakmice bez pobede!

Tim našeg Matije Nastasića odigrao je samo 1:1 protiv Štutgarta na svom terenu, i tako premašio broj mečeva bez pobede koji je dosad bio u vlasništvu tima koji se danas takmiči u regionalnoj ligi, Tasmanije iz Berlina.

Belilnci su  između 1955. i 1956. godine nanizali 21 meč bez trijumfa u eliti, i sve dosad su bili crni rekorderi elitnog ranga nemačkog fudbala.

Izgledalo je da će četa trenera Manuela Bauma konačno upisati toliko čekanu pobedu, prvu još od 17. januara ove godine, kada je Tiao pogodio za 1:0, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Međutim, rezervista Gonzales je iz penala vratio egal, ispostavilo se i podelio po bod svakoj ekipi, i tako produžio agoniju "Kraljevsko plavih".

Za domaći tim do 70. minuta na terenu je bio Matija Nastasić,, kada ga je zamenio Alžirac Bentaleb.