≫

Sosijedad opet na vrhu Primere: Dva preslikana gola Vilijan Žozea i komičan pogodak Ojarzabala

Fudbaleri Real Sosijedada nastavljaju da oduševljavaju

• 0

Sosijedad je pobedio Seltu iz Viga sa 4:1 u meču osmog kola španske Primere i tom pobedom ostao na čelu tabele.

Ekipa Sosijedada je tako povratio prvo mesto na kom se do sada nalazio Real iz Madrida sa 16 bodova. Sosijedad ima bod više od "kraljevića".

Gosti su na Balaidosu poveli već u 24. minutu kada je David Silva, glavom, od stative, pogodio mrežu za 1:0.

Na 2:0 povisio je Mikel Ojarzabal deset minuta kasnije, solidnom lobom koji je golman domaćih Ruben Blanko umalo odbranio.

Blanko je zakačio loptu, ona se odbila od stative i pomalo komično kao da je pogodila Ojarzabala i "htela" da ipak uđe u mrežu. Na treći gol se čekalo do 54. minuta kada je Vilijan Žoze dao prvi od svoja dva gola.

Portu je ukrao loptu na polovini Selte i pohitao napred, ispratio ga je Vilijan Žoze i samo plasirao loptu u mrežu u situaciji "dva na jedan".

Jago Aspas je sa penala smanjio na 3:1 u 77. minutu, ali je u 82. minutu Brazilac postavio konačan rezultat meča.

Vilijan Žoze i Portu su opet bili akteri. Još jednom je Portu prošao po desnoj strani, Žoze je ostao sam i na "preslikan" način pogodio za 4:1.

Sosijedad sada na prvom mestu ima 17 bodova, dok je Selta prva iznad zone ispadanja, na 17. mestu sa šest bodova.